DELUCCA'dan Tarifler

Çikolata Dolgulu Kurabiye Nasıl Yapılır?

Çikolata Dolgulu Kurabiye Nasıl Yapılır?

Hepimiz için kurabiyelerin yeri ayrı… Peki ya çikolata dolgulu kurabiye? Hatta De Lucca dolgulu kurabiye? Kim nasıl karşı koyabilir ki? Bugün De Lucca ile çikolata dolgulu kurabiye tarifi ile sizlerleyiz!

Çikolata dolgulu kurabiye yapılışı aslında kurabiye tarifi kadar basit. Ancak tabii ki De Lucca sayesinde lezzeti katlanıyor!

Bu tarif için ihtiyacınız olacak en temel ve kurabiyelerimize en çok lezzet katacak şey De Lucca Kakaolu Fındık Kreması. İlk olarak De Lucca Kakaolu Fındık Krema’sını açıyoruz ve yemek kaşığı yardımı ile tepsiye küçük toplar şeklinde diziyoruz. Kurabiyelerin içine daha kolay koyulabilmesi için çatal veya kaşık yardımı ile toplarımızın üstünü biraz düzleştiriyoruz. Dizdiğimiz çikolata toplarını birkaç saatliğine buzluğa kaldırıp donmalarını bekliyoruz. Kurabiye hamurunu ister çikolatalı ister vanilyalı yapabilirsiniz. De Lucca Kakaolu Fındık Kreması’nın tadının öne çıkması için biz bu tarifimizde vanilyalı kurabiye yapmayı tercih ettik. Siz tercihinize göre kurabiyelerinize çikolata parçacıkları da ekleyerek biraz daha tatlandırabilirsiniz. Vanilyalı kurabiyelerimiz için ihtiyacımız olan malzemeler; oda sıcaklığında tereyağ, toz şeker, yumurta, un ve vanilin. Önce tereyağ ile şekeri mikser yardımıyla şeker tamamen eriyene ve homojen bir karışım elde edene kadar çırpıyoruz. Bu aşamada tereyağını çok bekletmemeye ve eritmemeye çalışın. Daha sonra karışımımıza yavaş yavaş yumurta, un vanilyayı ekliyoruz ve karıştırmaya devam ediyoruz. Yumuşak bir hamur kıvamına geldiğinde elimizle küçük daireler yapıyoruz. Yaptığınız hamur dairelerin, buzluğa soğumaya bıraktığımız çikolata toplarından boyut olarak biraz daha büyük, sayı olarak ise iki katı kadar yapmaya dikkat edin. En son aşamada De Lucca Kakaolu Fındık Kreması ile yaptığınız donmuş çikolata toplarını iki kurabiye hamuru dairelerin arasına alın, çikolata toplu kurabiyeli bir hamburger yapıyormuş gibi… Çikolata toplarının etrafında kalan hamuru parmaklarınız ile bastırarak çikolata hiç görünmeyecek şekilde birleştirin ve pişerken açılmayacağından emin olun. Çikolata toplarınızın tamamını kurabiye hamurunun içine aldıktan sonra fırın tepsisine alabilir ve pişirmeye fırına bırakabilirsiniz. Kurabiyeleriniz piştikten sonra oda sıcaklığında biraz soğutun ve son olarak afiyetle tüketin!

Afiyet olsun!